Enlem Koleji Kurucusu Hakkında

06.06.1963 tarihinde Rize Merkez’de doğdum. İlkokulu Rize Gülbahar İlkokulu, Ortaokulu Rize Ortaokulu, liseyi ise Rize Ticaret Lisesinde okudum. Çalışmak zorunda olduğum için 1980 senesinde, Miço kağıdı çıkartıp İstanbul’da gemilerde çalışmaya başladım. 1987 senesine kadar gemilerde çalışmaya devam ettim. Kırk yedi ülkeye seyahatim oldu . Bunların bir kısmında kısa süreli olarak üç ay,altı ay olarak kaldım. Daha sonra Amerika Birleşik Devletlerinden Türkiye’ye dönüşümde denizcilik hayatımı bitirme kararı aldım.

1989 senesinde iş hayatına başladım. İstanbul’da inşaat malzemeleri işiyle iştigal ettim. Bu işi yaparken de inşaat işine girdim. Daha sonra Türkiye’de on yılda bir olan krizlerden birisine rastladım ve Rize’ye dönme kararı aldım. 1997 senesinde Rize’de bir inşaat malzemesi mağazası açtım. İstanbul tecrübesi ile birlikte kısa sürede iyi bir noktaya geldik. Daha sonra 2002 senesinde inşaat işine girerek , Rize’de hatırı sayılır miktarda inşaat yaptık. Rize’nin artık arsa üretemediğini görünce Antalya Döşemealtı İlçesine yerleşme kararı aldık.Burada inşaat işine devam ettik. En son yapmış olduğumuz Beyaz Saray Konakları Konut projesini bitirip eğitim sektörüne girmeye karar verdik. Bu kararımızda, tecrübe ettiğim kadarıyla özel okulların yetersiz eğitim verdiklerini ve kendi çıkarlarına göre davrandıklarını gözlemledim. Bu yüzden kendi eğitim anlayışıma öncelik vermek istedim.

Benim eğitim anlayışımda; vatanına, milletine, örfüne ,adetine sahip çıkan, ailesine bağlı, akraba ilişkileri düzgün, selam almasını vermesini bilen, çok üst düzey eğitim alıp, kendi değerlerini dünyaya duyurabilen yani dünyaya entegre ama kimliğinden asla kopmamış bireyler yetiştirmeye karar verdik. Bunun için de kendi projelerimizi ve kendi markamızı Türkiye geneline yayma kararı aldık. Açıkçası “franchising” yapmadan kendi markamızı yarattık . Bundan sonraki süreçte düşüncelerimiz ve projelerimiz ile eğitim sektörüne çok şey katacağımıza inanıyoruz . Çalışmalarımız için alt yapımızı, alanında uzman kişilerden oluşan ekibimizi kurduk.Gerekli çalışmalara başlayarak eğitimde başarıyı yakalayacağımızı,bir marka olarak değerler bütününde yerimizi alacağımıza inanıyorum.

Ali YARDIMCI